تجزیه و تحلیل سایت برای پروژه های معماری چیست؟ چک لیست و مراحل

وقتی صحبت از پروژه های ساختمانی می شود، فضایی که پر می کنید به همان اندازه سازه ای که می سازید مهم است. طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز به همین دلیل است که تجزیه و تحلیل سایت برای یک پروژه ساخت و ساز موفق بسیار مهم است. هر چیزی که می سازید باید هم از نظر زیبایی و هم از نظر ساختاری در فضا کار کند.

 

از آنجایی که تجزیه و تحلیل سایت بسیار مهم است، ابتدا آن را تعریف کرده و هدف آن را در مدیریت پروژه ساخت و ساز شرح می دهیم.طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز سپس مراحل مربوط به تجزیه و تحلیل سایت را بیان می کنیم و چک لیست تجزیه و تحلیل سایت را به اشتراک می گذاریم تا اطمینان حاصل کنیم که کار کاملی انجام می دهید.

 

تجزیه و تحلیل سایت معماری چیست؟

تحلیل سایت در معماری فرآیندی است که شامل تحقیق و تحلیل جنبه های اجتماعی، تاریخی، اقلیمی، جغرافیایی،طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز قانونی و زیرساختی یک مکان می باشد. این کار به صورت بصری ارائه می شود، مانند نمودارهای تجزیه و تحلیل سایت، که سپس هنگام برنامه ریزی برای ساخت یک سازه یا ساختمان استفاده می شود.

 

استفاده از تجزیه و تحلیل سایت معماری با سایر داده های پروژه ساخت و ساز به معماران این امکان را می دهد که در هنگام طراحی سازه یا ساختمان خود تصمیمات دقیق تری بگیرند.طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز آنها اسناد مهمی در طول فرآیند طراحی خواهند بود و بر واقعیت های برنامه ای بلکه بر تصمیمات ساختاری و حتی زیبایی شناختی تأثیر می گذارند. یعنی شکل، فرم و مواد استفاده شده.

 

تجزیه و تحلیل سایت معماری به طراحی اطلاع می دهد، اما برای پیمانکار عمومی و پیمانکاران فرعی مختلفی که زیر نظر پیمانکار عمومی کار می کنند نیز مفید است. صاحب پروژه ساخت و ساز می خواهد نتایج تجزیه و تحلیل سایت را بداند تا به آنها در تصمیم گیری در مورد قابلیت اجرای پروژه کمک کند.

 

با وجود همه طرف های مختلف مورد نیاز برای به اشتراک گذاشتن تجزیه و تحلیل سایت معماری،طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز طراحان، سازندگان و مالکان به نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز نیاز دارند که به آنها امکان دسترسی به این نمودارهای مهم را در دفتر، میدان یا در حین سفر می دهد. ProjectManager نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز است که ارتباطات بلادرنگ را در هر کجا و در هر زمان ارائه می دهد. ذخیره سازی نامحدود فایل به این معنی است که ابزاری که برای مدیریت و اجرای پروژه استفاده می کنید، مرکز مرکزی تجزیه و تحلیل سایت و تمام اسناد پروژه است. امروز به صورت رایگان با ProjectManager شروع کنید.

 

هدف از تجزیه و تحلیل سایت چیست؟

می توانید به نمودارهای تجزیه و تحلیل سایت به عنوان ترجمه گرافیکی مشاهدات کلیدی در مورد شرایط مادی سایت نگاه کنید. طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز واضح است که چرا تجزیه و تحلیل سایت بسیار مهم است. داده‌های مربوط به الگوهای خورشید و سایه، الگوهای حرکت و گردش و کاربری زمین و همچنین فضای عمومی در مقابل فضای خصوصی را در اختیار معمار قرار می‌دهد.

 

اما این تنها معمار نیست که از تجزیه و تحلیل سایت سود می برد. مشتری می خواهد بداند که آیا سایت انتخاب شده برای ساخت و ساز قابل دوام است و تجزیه و تحلیل سایت به مشتری اجازه می دهد تا بفهمد که آیا ملک از نظر مالی برای توسعه امکان پذیر است یا خیر. همچنین پارامتری را تعیین می کند که توسط آن بهترین طراحی برای ویژگی های فیزیکی و محیطی سایت ایجاد شود.

 

تجزیه و تحلیل سایت فراتر از خدمت به طرف های مختلف درگیر در پروژه ساخت و ساز، طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز هدف تعریف شده ای از تحقیق در مورد شرایط موجود سایت پروژه، از جمله هرگونه شرایط قریب الوقوع یا احتمالی آینده، به منظور اطلاع از روند طراحی دارد. بدون تحلیل سایت، طراحی بدون زمینه درست است. تجزیه و تحلیل سایت به تیم طراحی اجازه می دهد تا محدودیت ها و پاسخ به کار خود را همانطور که در شرایط خارجی سایت اعمال می شود درک کند.

 

برخی از مسائلی که در طول تجزیه و تحلیل سایت مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از مکان، اندازه، توپوگرافی،طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز منطقه بندی و شرایط ترافیکی و همچنین آب و هوای منطقه. تحولات آتی نیز باید علاوه بر هرگونه تغییری که ممکن است در سایت یا منطقه اطراف رخ دهد، مانند تغییر جاده ها، الگوهای فرهنگی و سایر ساختمان های مهم در نظر گرفته شود.

 

مراحل تجزیه و تحلیل سایت

هرچه جزئیات بیشتری به دست آورید، تحلیل سایت شما بهتر خواهد بود.طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز طراحان باید زمینه ساختمان یا سازه ای را که ایجاد می کنند درک کنند. اینکه چگونه ساخت و ساز در فضا قرار می گیرد و چگونه آن فضا بر ساخت و ساز تأثیر می گذارد، همه عناصر اصلی تجزیه و تحلیل سایت هستند. قبل از شروع ساخت و ساز، شما باید این سه مرحله را برای ارائه یک تجزیه و تحلیل سایت معماری آگاهانه تر انجام دهید.

 

1. تحقیق

اولین قدم تحقیق است. این به وضعیت فیزیکی فعلی و محیط اطراف آن، طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز بلکه هر گونه اطلاعات تاریخی مرتبط در مورد ظاهر سایت جدا نیست. می خواهید ببینید آیا تغییرات قابل توجهی در چشم انداز و/یا معماری سایت از جمله آنچه در اطراف سایت در حال تجزیه و تحلیل است وجود دارد یا خیر.

 

برخی از ابزارهای مفید Google Street View هستند، اما به خاطر داشته باشید که قدمت این ابزار تنها به سال 2007 باز می گردد. ابزارهای نقشه برداری سه بعدی وجود دارند که از منابع حجمی استفاده می کنند. شهر یا شهرستانی که سایت در آن واقع شده است دارای سوابق دارایی است که اغلب به صورت آنلاین از جمله نقشه ها،طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز اطلاعات منطقه بندی، مالکیت زمین، مناطق مدرسه، حمل و نقل، تاسیسات و غیره است. مراکز اجتماعی، انجمن های محله، انجمن های تاریخی محلی و روزنامه ها دارای آرشیو هستند و می توانند در گسترش بافت سایت مفید باشند.

 

البته، شما همچنین می خواهید برای گرفتن عکس، یادداشت و اندازه گیری به صورت فیزیکی از سایت بازدید کنید.طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز ابعاد سایت را ثبت کنید، اما دسترسی به آن را نیز یادداشت کنید، چه پارکینگ و چه وسایل حمل و نقل نزدیک. سطح نویز را نیز بسنجید. هرچه برداشت های کلی تری داشته باشید، برای یک تحلیل کامل بهتر است.

 

2. تجزیه و تحلیل

اکنون که به طور کامل سایت را بررسی کرده اید، نوبت به مرحله تجزیه و تحلیل رسیده است زیرا باید اطلاعات زیادی برای بررسی وجود داشته باشد. طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز ببینید آیا می توانید روابط بین داده های متفاوت را پیدا کنید. برخی تجزیه و تحلیل بصری را ترجیح می دهند در حالی که برخی دیگر از نمودار تکراری تری از تجزیه و تحلیل سایت استفاده می کنند. هنگام تجزیه و تحلیل اطلاعات، همیشه اهداف پروژه و تأثیر سایت بر آنها را به خاطر بسپارید.

 

مطالب مرتبط: الگوی برنامه زمانبندی ساخت و ساز رایگان

 

3. سنتز

اطلاعاتی را که جمع آوری و تجزیه و تحلیل کرده اید ترکیب کنید تا پروژه را در چارچوب هر مرحله و مقیاس آگاه کنید. طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید باید برای پروژه قابل اجرا باشند، مرتبط و به راحتی قابل هضم باشند تا به یک هدف عمل کنند. در غیر این صورت، فقط نویز است. باید اطلاعات را اولویت بندی کنید. برخی از تجزیه و تحلیل های سایت از سایر تحلیل های سایت، به ویژه از طریق لنز فرآیند طراحی، اهمیت بیشتری دارند. این نقاط داده پارامتر طراحی و تصمیمات در طول آن فرآیند را اطلاع می دهند و هر یک از این مراحل در مرحله طراحی و برنامه ریزی شماتیک اعمال می شوند.

 

چک لیست تجزیه و تحلیل سایت: به دنبال چه چیزی باشید

ما تعریف کرده ایم که تجزیه و تحلیل سایت معماری چیست، هدف از انجام آن و مراحلی که باید برای تجزیه و تحلیل سایت برداریم.طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز در طول این وبلاگ، موارد زیادی را ذکر کرده‌ایم که باید هنگام تجزیه و تحلیل سایت به آنها توجه کنید. برای آسان‌تر کردن این کار، ما آن‌ها و موارد دیگر را در این چک لیست تجزیه و تحلیل سایت گردآوری کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که ویژگی‌های کلیدی را نادیده نمی‌گیرید.

 

1. عمومی

داده‌های عمومی برای جمع‌آوری شامل موقعیت جغرافیایی سایت، مرزها و مکان‌ها و انواع ورودی آن است.طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز همچنین باید به امنیت سایت، در صورت وجود، و وجود ساختمان های موجود در سایت توجه داشته باشید.

 

2. زمینه محله

اینجا جایی است که شما فراتر از ملک را نگاه می کنید و ساختمان های همسایه را یادداشت می کنید. طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز می‌خواهید فاصله آن‌ها از محل، ارتفاع آن‌ها، ساختمان‌های خانگی یا عمومی و آنچه از آن‌ها استفاده می‌شود را اندازه‌گیری کنید. خطوط سایت، هرگونه محدودیت قانونی و سطح سر و صدا در محله را ضبط کنید.

 

3. سایت و منطقه بندی

حالا ابعاد سایت چقدر است و آیا حق ارتفاق، محدودیت ارتفاع و غیره وجود دارد؟ منطقه بندی سایت برای چیست، تجاری یا مسکونی؟

 

4. ویژگی های طبیعی

همچنین ویژگی های فیزیکی سایت مهم است. به عنوان مثال، آیا درختان یا سایر گیاهان یا سنگ ها وجود دارد؟طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز شما می خواهید توپوگرافی را ترسیم کنید. اگر رودخانه، حوضچه یا بدنه آبی دیگری وجود دارد، باید آن و همچنین الگوهای زهکشی شناسایی شود.

 

5. ویژگی های ساخت انسان

روی دیگر این سکه ویژگی های ساخته دست بشر است. این می تواند یک ساختمان یا ساختمان های موجود،طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز دیوارها، زبان محلی اطراف، عقب نشینی ها، مصالح، محوطه سازی و غیره در سایت باشد.

 

6. محدودیت های قانونی

از محدودیت های قانونی در سایت غافل نشوید. این موارد می تواند از مالکیت ملک گرفته تا هرگونه محدودیت در سایت از جمله میثاق ها و برنامه های توسعه شهری آینده را شامل شود.

 

7. دسترسی و گردش

به هر مسیر عمومی یا خصوصی به سایت توجه کنید. ببینید آیا وسیله نقلیه و/یا دسترسی عابر پیاده وجود دارد یا خیر. طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز مسیرهای گردش موجود در سایت را در صورت وجود مشخص کنید.

 

8. آب و برق

بررسی کنید که آیا خدمات برق، گاز، آب، فاضلاب و تلفن متصل به ملک وجود دارد یا خیر. در صورت وجود، طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز محل قرارگیری، فاصله، عمق و مواد مورد استفاده را یادداشت کنید.

 

9. فرهنگی و انسانی

انتزاعی‌تر، اما با این وجود، جنبه‌های فرهنگی، روان‌شناختی، رفتاری و جامعه‌شناختی محله‌ای است که سایت در آن قرار دارد.طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز به فعالیت هایی که در اطراف سایت رخ می دهد، الگوها، تراکم جمعیت و ترکیب قومی، اشتغال، درآمد، ارزش ها و غیره توجه کنید.

 

10. آب و هوا

تمام داده های آب و هوایی را که می توانید جمع آوری کنید. به میانگین بارندگی در منطقه، بارش برف،طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز جهت باد، دما و مسیر خورشید توجه کنید و این اطلاعات را برای هر فصل سال در صورت متفاوت بودن هر از گاهی جمع آوری کنید.

 

مدیر پروژه و تجزیه و تحلیل سایت

ProjectManager نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز است که بخشی از تجزیه و تحلیل سایت معماری است،طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز اما همچنین ابزاری جدایی ناپذیر برای کار یکپارچه در هر مرحله از پروژه ساخت و ساز شما است. مشارکتی است و به کاربران امکان می‌دهد فایل‌ها را به اشتراک بگذارند، نظر بدهند و وقتی چیزی به‌روزرسانی می‌شود، هشدار ارسال کنند. ابزار ما چیزی بیش از اتصال همه اعضای تیم پروژه انجام می دهد. این اطمینان حاصل می کند که یافته های تجزیه و تحلیل سایت از ابتدا تا انتها در پروژه انجام می شود.

 

پروژه ها را با نمودارهای گانت تعاملی برنامه ریزی کنید

تمام اطلاعات جمع آوری شده توسط تجزیه و تحلیل سایت، طراحی ساخت و ساز را نشان می دهد،طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز اما این داده ها بر برنامه ریزی و زمان بندی پروژه نیز تأثیر می گذارد. نمودارهای گانت آنلاین ما سازماندهی وظایف، پیوند وابستگی ها و ایجاد نقاط عطف را آسان می کند. حتی می‌توانید مسیر بحرانی را فیلتر کنید و یک خط پایه برای ردیابی واریانس پروژه در حین اجرای برنامه‌ها تنظیم کنید. اگر دستور تغییر دریافت کردید، به راحتی بکشید و رها کنید تا نمودار گانت را ویرایش کنید و همه پلن ها به طور همزمان در سراسر ابزار به روز می شوند.

 

ردیابی پیشرفت و عملکرد با داشبوردهای بلادرنگ

اگر نتوانید پروژه را به موقع و در حد بودجه تحویل دهید، تمام کارهای سختی که روی تجزیه و تحلیل سایت انجام دادید بیهوده است.طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز با نرم افزار آنلاین ما، می توانید داده های بلادرنگ را برای تصمیم گیری بهتر برای حفظ پروژه ساخت و ساز خود دریافت کنید. داشبورد زنده یک نمای سطح بالا از شش معیار پروژه را به شما ارائه می دهد که به طور خودکار داده ها را جمع آوری، محاسبه و نمایش می دهد. به علاوه، هیچ تنظیمی مانند گزینه های سبک وزن وجود ندارد. از داشبورد برای غواصی عمیق‌تر در داده‌ها با گزارش‌های قابل تنظیم استفاده کنید که می‌توانند به راحتی برای به‌روزرسانی سهامداران به اشتراک گذاشته شوند.

 

نرم افزار ما دارای ابزارهای مدیریت منابع برای متعادل کردن حجم کاری خدمه شما و جدول زمانی ایمن برای ساده کردن حقوق و دستمزد است، اما همچنین زمان صرف شده برای انجام وظایف را ردیابی می کند. چه در دفتر کار کنید، چه در محل کار از راه دور، همیشه به پروژه ساخت و ساز در حال وقوع هستید.طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز اطمینان حاصل کنید که تجزیه و تحلیل سایت هر زمان که تیم پروژه به آن نیاز دارد در دسترس باشد تا بتوانید موفقیت را ارائه دهید.

 

ProjectManager نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز برنده جایزه است که به شما کمک می کند تا تجزیه و تحلیل سایت را برای برنامه ریزی،طراحی سایت ساختمانی معماری در شیراز نظارت و گزارش پروژه مدیریت کنید. پلتفرم مشترک ما همه را بدون توجه به اینکه در کدام بخش کار می کنند، کجا کار می کنند یا چگونه کار می کنند، به هم متصل می کند. نمای پروژه چندگانه ما به شما امکان می دهد از ابزارهایی که با آنها راحت هستید استفاده کنید. امروز به صورت رایگان با ProjectManager شروع کنید.

Posted in Default Category on January 16 at 03:15 PM

Comments (0)

No login
gif